Co to jest wirtualne biuro?

Wirtualne biura cieszą się coraz większym zainteresowaniem i popularnością wśród firm bez względu na branżę. Oczywiście większa część firm to przedsiębiorstwa z sektora MŚP. Ich popularność wynika z szeregu zalet takiego rozwiązania. Poniżej wyjaśniamy czym jest wirtualne biuro, jak działa wirtualne biuro oraz czy warto mieć wirtualne biuro dla firmy.

 

Rejestracja firmy a biuro

Rejestracja firmy, bez względu na jej formę organizacyjno- prawną, musi posiadać jakąś siedzibę. Przy czym przepisy prawa nie narzucają na przedsiębiorców praktycznie ograniczeń w kwestii wyboru siedziby firmy. Co do zasady siedzibą firmy jest miejsce zarządu przedsiębiorstwa, ale nie oznacza to, że w tym samym miejscu są obsługiwani kontrahenci lub klienci albo że tam prowadzona jest działalność. Dlatego siedziba biura Twojej firmy może być w wynajmowanym lokalu biurowym, własnym domu, a także – co jest idealnym rozwiązaniem – w wirtualnym biurze na wynajem.

 

Na czym polega wirtualne biuro

Wirtualne biuro z obsługą korespondencji, jak sama nazwa sugeruje, to wirtualna powierzchnia biurowa w rzeczywiście istniejącym budynku przeznaczonym na cele biurowe. Czyli jest to biuro, w którym nie zjawiasz się w pracy. Ale mimo tego, korespondencja spływa właśnie pod jego adres. Wiele osób zastanawia się, czy wirtualne biuro jest legalne. Oczywiście, że jest. Nie dość, że jest legalne, to jeszcze posiada wiele zalet, dzięki czemu wirtualne biuro do wynajęcia cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorców.

Szukasz wirtualnego biura dla swojej firmy? Zadzwoń!

Wirtualne biuro – dla kogo?

Z pewnością jest dobrym rozwiązaniem dla każdego przedsiębiorstwa, które nie wymaga posiadania stacjonarnego biura. Natomiast jeśli działalność wykonywana jest w innym miejscu, np. w lokalu produkcyjnym, wówczas siedziba firmy może z powodzeniem być w wirtualnym biurze na wynajem.

 

Biuro wirtualne jako siedziba spółki

Wirtualne biuro z obsługą korespondencji doskonale nadaje się na siedzibę spółki. Jest praktyczne i można je postrzegać jako optymalizację kosztów ponoszonej działalności. Dlatego nie trzeba się zastanawiać czy warto mieć wirtualne biuro dla firmy, bo odpowiedź jest oczywista.

 

Jednoosobowa działalność gospodarcza a wirtualne biuro

Z pewnością wirtualne biuro do wynajęcia doskonale nadaje się na siedzibę jednoosobowej działalności gospodarczej. Zwłaszcza wtedy, kiedy wykonujesz zawód niewymagający obecności w pracy, czyli kiedy masz pracę zdalną.

 

Czy warto mieć wirtualne biuro dla firmy

Oczywiście pojawia się pytanie, co daje wirtualne biuro? Wirtualne biuro do wynajęcia to wygoda, komfort i optymalizacja kosztów. Nie musisz ponosić wysokich kosztów wynajęcia lub nabycia biura oraz nie musisz tracić czas na dojazdy. Poza tym nie musisz zatrudniać sekretarki, która będzie odbierać Twoją korespondencję. Dlatego wirtualne biuro to najlepsze i zarazem najtańsze rozwiązanie dla firm, które cenią niskie koszty, komfort i prestiżowy adres firmy.