Czy wirtualne biuro się opłaca?

Wirtualne biuro na wynajem

Wirtualne biuro na wynajem to miejsce, w którym przedsiębiorcy mogą zarejestrować swoją firmę, a następnie mogą wykorzystywać adres biura, jako własnego. Istotne jest, że w budynku, w którym mieści się wirtualne biuro na wynajem, pracuje na stałe pracownik, czyli asystentka, która odpowiedzialna jest za odbiór korespondencji przychodzącej do firm, które posiadają w biurowcu wirtualny adres firmy. Następnie asystentka skanuje wszystkie listy, jakie trafiły do danej firmy i umieszcza je w chmurze, skąd w każdej chwili można je pobrać. Jednocześnie wysyła e-mail do firmy, pod adres e-mail podany do kontaktu, z informacją o tym, że nadeszła nowa korespondencja.

 

Jednoosobowa działalność gospodarcza a wirtualne biuro

Wirtualne biuro w działalności gospodarczej możesz wykorzystywać do kontaktów ze wszystkimi klientami. Dlatego jest to idealne rozwiązanie dla freelancerów oraz firm, których pracownicy nie muszą zjawiać się w biurze lub którzy pracują w obiekcie przemysłowym, który nie posiada biura. Oczywiście adres wirtualnego biura na wynajem możesz podawać wszystkim klientom. Również w urzędach możesz posługiwać się tym adresem. Poza tym adres wirtualnego biura może widnieć na Twojej stronie internetowej.

 

Biuro wirtualne jako siedziba spółki

Biuro wirtualne na wynajem nadaje się również na siedzibę spółki. Co znaczy, że adres ten możesz podać również w KRS. Poza tym możesz podawać adres wirtualnego biura, jako firmowy podczas kontaktów z wszelakimi urzędami, w tym urzędem skarbowym i ZUS oraz kontrahentami i klientami.

 

Zalety biura wirtualnego

Wiele osób nie wie, czy warto mieć wirtualne biuro. Tymczasem wirtualne biuro to przede wszystkim bezpieczeństwo, ponieważ jeśli nie chcesz wynajmować biura i będziesz pracować z domu, ukrywasz w ten sposób swój adres zamieszkania. Poza tym wirtualne biuro na wynajem to adres w biurowcu, więc wygląda bardziej prestiżowo niż prywatny. Oprócz tego warto wspomnieć o komforcie – możesz pracować z każdego miejsca na świecie bez konieczności zjawiania się w firmie. To również duża oszczędność, a zaoszczędzone środki możesz przeznaczyć na swoje przyjemności lub rozwój firmy.

 

Co daje wirtualne biuro?

Wirtualne biuro w działalności gospodarczej obniża koszty prowadzenia firmy. Przede wszystkim korzystając z wirtualnego biura na wynajem nie musisz ponosić wysokich kosztów najmu lokalu biurowego, które mogą sięgać nawet paru tysięcy. Oczywiście nie musisz również zatrudniać asystentki, która będzie odbierać korespondencję. Poza tym nie musisz płacić za dojazdy do biura, co przy obecnych cenach paliwa, robi dużą różnicę.