Jak wybrać wirtualne biuro?

Wirtualne biuro z obsługą korespondencji

Wirtualne biuro z obsługą korespondencji cieszy się dużą popularnością wśród firm każdego sektora. Oczywiście osoby, które decydują się na takie rozwiązanie, doskonale wiedzą, jak działają wirtualne biuro. Z pewnością wirtualne biuro dla spółki z o.o., jak i dla jednoosobowych działalności gospodarczych, to szereg zalet, wśród których najważniejsze to oszczędność środków. Wśród pozostałych wymienić można między innymi:
∙bezpieczeństwo,
∙prestiż,
∙komfort.
Więcej na ten temat przeczytasz tutaj https://golden-ratio.pl/czy-wirtualne-biuro-sie-oplaca/

5 rzeczy, które musisz uwzględnić szukając wirtualnego biura

Kiedy już wiesz, że to dobry wybór i zapadła decyzja o wynajęciu wirtualnego biura z obsługą korespondencji, konieczny jest wybór odpowiedniego wirtualnego biura. A tych jest całkiem sporo, co z kolei prowadzi do dylematów przedsiębiorcy. Dlatego prezentujemy 5 rzeczy, które trzeba mieć na względzie stawiając na wirtualne biuro na wynajem, jako siedzibę firmy.

1. Lokalizacja wirtualnego biura

Oczywiście podstawową kwestią, którą należy uwzględnić podczas poszukiwań wirtualnego biura na wynajem jest lokalizacja biurowca. Najlepiej jeśli jest zlokalizowane w miejscu z dogodnym dojazdem, gdzie w przypadku przyjazdu, nie będzie problemu z parkowaniem, o co trudno w przypadku wirtualnego biura na wynajem w Warszawie. Dlatego podwarszawskie miejscowości, jak Konstancin – Jeziorna będą idealne.

2. Odbiór korespondencji przez wirtualne biuro

Kolejną rzeczą, o której warto pomyśleć jest odbiór korespondencji przez wirtualne biuro. Warto wybrać firmę, która odbiera korespondencję przychodzącą do firm, a nie trzeba udawać się do placówki Poczty Polskiej.

3. Dostęp do korespondencji firmy

Równie ważny jest dostęp do korespondencji firmy. Co znaczy, że wirtualne biuro do wynajęcia powinno zapewniać swobodny dostęp do korespondencji przychodzącej do firmy. Najlepiej, kiedy firma wysyła niezwłocznie skany korespondencji oraz na życzenie przesyła oryginały, jak to ma miejsce w Golden Ratio.

4. Opłaty za wirtualne biuro do wynajęcia

Jakby nie patrzeć, opłaty za wirtualne biuro do wynajęcia są ważne na etapie podejmowania decyzji. Dlatego wybierz biuro oferujące przystępne ceny, które zawierają w sobie wszystkie usługi, jakie zapewnia firma. Czyli nie ma żadnych dodatkowych kosztów.

5. Warunki umowy najmu wirtualnego biura

Wybierając wirtualne biuro zwróć uwagę na warunki umowy najmu. Najlepszym rozwiązaniem jest umowa podpisywana jest na czas nieokreślony z dość krótkim okresem wypowiedzenia. Dlaczego to jest ważne? Po pierwsze, umowa na czas określony pozwoli Ci uniknąć sytuacji, kiedy zapomnisz o jej przedłużeniu i zostaniesz bez biura. Po drugie, krótki okres wypowiedzenia chroni Ciebie przed przedłużającym się zobowiązaniem, a z drugiej strony, stanowi zabezpieczenie, kiedy to firma postanowi wypowiedzieć umowę.